Arçelik’ten 1,2 milyar liralık tahvil ihracı

Arçelik’ten 1,2 milyar liralık tahvil ihracı

Şubat 12, 2021 0 Yazar: hanifinas

Arçelik’ten yapılan açıklamaya nazaran, nitelikli yatırımcılara satış metoduyla gerçekleştirilen tahvil, 2 yıl vadeli ve TLREF referans faiziyle ihraç edildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Arçelik Finansman ve Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Polat Şen, başarılı bir ihraç gerçekleştirdiklerini belirterek, “Yurt içindeki üçüncü tahvil ihracımızı 1,2 milyar TL ile tamamlamanın memnunluğunu yaşıyoruz. TL cinsinden özel bölüm tahvil piyasalarının bu ölçeğe erişmesinden ve Arçelik olarak bunun bir kesimi olmaktan da ayrıyeten memnuniyet duyuyoruz. Üçüncü sürecimizde rekor bir talep toplamak yatırımcılarımızın bize duyduğu inancın de altını kuvvetli halde çizmiş oldu.” tabirlerini kullandı.

Yapı Kredi Yatırım Genel Müdürü Yılmaz Arısoy da şu ana kadar yurt içinde gerçekleşmiş en yüksek dengeli gerçek kesim ihracına aracılık etmekten gurur duyduklarını aktararak, “Nitelikli yatırımcılardan ağır talep gören, çok geniş bir kişisel ve kurumsal yatırımcı tabanına ulaşan süreç, TL cinsinden eserlere olan ilginin arttığını da gösteriyor. Yapı Kredi Yatırım olarak sermaye piyasalarının her alanında olduğu üzere tahvil ihraçlarıyla da ekonomimize dayanak olmaya devam edeceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: Bloomberg HT