Bitcoin sert düşüş sonrası durgun

Bitcoin sert düşüş sonrası durgun

Nisan 27, 2021 0 Yazar: hanifinas

Bitcoin, pazar günü piyasalarda yaşanan sert düşüş sonrasında yeni haftaya yüzde 1 yükselişle 56 bin 800 dolar civarında başlarken, Ethereum da yüzde 0,94 yükselişle 2 bin 250 dolar seviyesinde başladı.

Ripple’ın sahibi olduğu XRP ise sert düşüş sonrasında en hızlı toparlayan kripto paralardan biri olarak yüzde 10 yükselişle pazartesi günü 1,49 dolar civarında seyrediyor. Litecoin ise yüzde 0,2 yükselişle 274 dolar seviyesinde bulunuyor. Bloomberg Galaxy Kripto Para Endeksi ise yüzde 7,7 aşağıda.

50 günlük hareketli ortalamasının sınırında seyreden Bitcoin’in ortalamanın altında bir gün kapanışı yapması durumunda düşüş eğiliminin başlayacağı düşünülüyor. Bitcoin şimdiye kadar 50 günlük hareketli ortalamasından destek bularak yükselişe geçmişti.

Bitcoin ve Ethereum, pazar günü yaşanan düşüşte yüzde 10 civarında değer kaybederken, Litecoin ve XRP yüzde 15’ten fazla değer kaybı yaşadı. Dogecoin’deki kayıplar ise yüzde 25’i geçti.

Bitcoin’in 14 Nisan’da gün içerisinde 65-66 bin dolar seviyelerini görerek rekor tazelemesiyle birlikte, kripto para piyasalarının genelinde sert bir yükseliş dalgası görülmüştü. Coinbase’in 100 milyar dolar değerleme ile halka arz edilmesi Bitcoin’in rekor tazelemesinde ve kripto para piyasalarının yükselmesinde etkili oldu.

XRP son iki haftada değerini neredeyse üçe katlarken, Litecoin de uzun zamandır işlem gördüğü dar fiyat aralığını kırarak Nisan ayında yüzde 60 civarında yükseliş kaydetmişti.

Dogecoin de son bir haftada değerini 5’e katladıktan sonra dünden bu yana yüzde 26 civarında değer kaybederek 0,26 dolara geriledi.Kaynak :
www.bloomberght.com