Bitcoin’de yeni rekor

Bitcoin’de yeni rekor

Şubat 11, 2021 0 Yazar: hanifinas

Bitcoin, Tesla’dan sonra Mastercard ve Twitter’ın da kripto para ile ilgili adımlar atmasından sonra perşembe günü 48 bin 364 dolara ulaşarak rekor tazeledi.

Kripto destekçileri uzun vakittir kurumsal bir şirketin Bitcoin’i benimsemesinin ehemmiyetine vurgu yapıyorlardı, ama Bitcoin’i ödeme aracı olarak kullanan şirketler MicroStrategy ve Square Inc ile sonluydu.

Dünyanın en varlıklı adamı tarafından yönetilen ve S&P 500’ün en büyük dördüncü şirketinin Bitcoin’e girmesi ise her şeyi kökünden değiştirerek yeni bir tartışma yarattı.

“S&P 500’deki başka firmalar da seni takip edecektir”

Elon Musk, MicroStrategy CEO’su Michael Saylor ile Twitter üzerinden gerçekleştirdiği bir konuşmadan Tesla’nın bilançosunun Bitcoin’e taşınmasının mümkün olup olmadığını sormuştu.

“Eğer hissedarlarına 100 milyar dolar bedelinde bir uygunluk yapmak istiyorsan bilançonu dolardan Bitcoin’e taşımalısın.” diyen Saylor, “S&P 500’deki başka firmalar da seni takip edecektir ve vakitle bu uygunluk 1 trilyona dolara kadar çıkabilir.” diye eklemişti.

Musk ise bu kadar büyük bir sürecin mümkün olup olmadığını sormuş, Saylor da bunun mümkün olduğunu ve geçen aylarda 1,3 milyar dolar Bitcoin aldığını ve isterse taktiklerini özel bir biçimde paylaşabileceğini belirtmişti.

Kaynak: Bloomberg HT