Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD’yi gaye aldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD’yi gaye aldı

Şubat 15, 2021 0 Yazar: hanifinas

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD’yi terör örgütlerini desteklemekle suçladı.

Erdoğan, partisinin Yenişehir Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen Rize 7. Olağan Vilayet Kongresi’nde yaptığı konuşmada Irak’ta katledilen 13 şehit ile ilgili konuştu.

Erdoğan, kongreye yaptığı hitapta şu sözleri kullandı: Batı ister anlasın, ister anlamasın. ABD’nin yaptığı bir açıklama var, meskenlere şenlik. Hani siz teröristlerin yanında durmuyordunuz, PKK’nın, YPG’nin yanında değildiniz. Bal üzere yanındasınız, gerisindesiniz. Bunu başından beri daima gördük. Kuzey Irak’a binlerce TIR tank getirdiler, mühimmat getirdiler. Teröristlere teslim ettiler. Biz sizinle NATO’da berabersek, bu birlikteliğimizi sürdürecek samimi davranacaksınız. Teröristlerin yanında yer almayacaksınız. Yer alacaksanız bizim yanımızda yer alacaksınız.

Her geçen yıl daha da gelişen donanımı, teknolojiyle Türk ordusunun önünde durabilecek ne bir terör örgütü ne bir piyon güç vardır. Askerimizin karşısında duramayan terör örgütü alçaklıkta hudut tanımıyor. Sayın Biden bunları âlâ teşhis, fakat bunları âlâ tanırken, FETÖ’yü de âlâ teşhis.

Kaynak: Bloomberg HT