Elon Musk Twitter’a mola verdi

Elon Musk Twitter’a mola verdi

Şubat 4, 2021 0 Yazar: hanifinas

SpaceX ve Tesla’nın CEO’su Elon Musk Twitter’a bir mühlet orta vereceğini duyurdu. Yeniden Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda “Twitter’a bir müddetliğine bırakıyorum.” diyen Musk, yaptığı paylaşımlarla kripto para piyasasında önemli bir tesir yaratmıştı.

Musk Clubhouse’da, “Bitcoin’i 8 yıl evvel almalıydım partiye geç kaldım.” demişti. Bitcoin’in uygun birşey olduğunu ve destekçisi olduğunu belirten Musk, “Dogecoin’in global bir para olması eğlenceli olurdu.” diye eklemişti.

Musk’ın Twitter profil açıklamasına geçen hafta Bitcoin etiketi ve emojisi koymasından sonra kripto para ünitesi yüzde 10 yükselişle 36 bin doların üzerine çıkmıştı.

En büyük kripto para ünitesi olan Bitcoin Londra süreçlerinde anlık olarak yüzde 15 yükseliş kaydetmişti.

Cuma günü erken saatlerdeyse Musk Twitter’da paylaştığı ve bir köpeğin kapağında olduğu “Dogue” mecmuasıyla Dogecoin rallisinin de fitilini ateşlemişti. En başta bir latife olarak yaratılan Dogecoin son cuma günü yüzde 300 artış gösterdi.

Elon Musk bilançosunu Bitcoin’e taşımayı sormuştu

Elon Musk bir Twitter konuşması esnasında Tesla’nın bilançosunun Bitcoin’e çevrilmesinin mümkün olup olmadığını sormuştu.

Musk ile Twitter’da ortalarında geçen bir konuşmada, MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Musk’a şirketin bilançosunu Bitcoin’e taşıması gerektiğini söylemişti.

“Eğer hissedarlarına 100 milyar dolar bedelinde bir güzellik yapmak istiyorsan bilançonu dolardan Bitcoin’e taşımalısın.” diyen Saylor, “S&P 500’deki başka firmalar da seni takip edecektir ve vakitle bu yeterlilik 1 trilyona dolara kadar çıkabilir.” diye eklemişti.

Musk ise bu kadar büyük bir sürecin mümkün olup olmadığını sormuş, Saylor da bunun mümkün olduğunu ve geçen aylarda 1,3 milyar dolar Bitcoin aldığını ve isterse taktiklerini offline bir formda paylaşabileceğini belirtmişti.

Kaynak: Bloomberg HT