Gümüş ‘Reddit’ sonrası 7 yılın doruğuna

Gümüş ‘Reddit’ sonrası 7 yılın doruğuna

Şubat 4, 2021 0 Yazar: hanifinas

Gümüş fiyatları, yeni haftaya Reddit’in tetiklediği alım çılgınlığıyla birlikte yüzde 10’dan fazla yükselişle başlayarak 7 yılın doruğunu gördü.

Fazla talepten ötürü perakende satış noktaları külçe ve sikke gümüş talebiyle haftasonu dolup taşarken ABD’de Apmex üzere pahalı metal satıcıları, çok talepten ötürü Asya piyasaları açılana kadar siparişleri sürece koyamayacaklarını söyledi.

Gümüş vadeli kontratları, Reddit kullanıcılarının akımıyla geçen haftayı neredeyse yüzde 6 yükselişle kapatmıştı. Geçtiğimiz yılı yüzde 50’ye yakın yükselişle kapatan gümüş, yıllık performansta altını ikiye katlamıştı.

Bu tam bir delilik! Yalnızca haftasonu üç haftada açılan hesapların toplamı kadar hesap açıldı. Guardian Vaults İş Geliştirme Yöneticisi John Feeney

Bloomberg News’a nazaran, altın/gümüş rasyosu son birkaç yılın düşüğünde seyrederken emtia fiyatlarını yükseltmek için GameStop’takinden daha fazla bir uğraş gerekiyor.

Gümüş fiyatları yeni haftaya TSİ 11:12’te yüzde 11 yükselişle başlayarak ons başına 30,05 dolar düzeyinden süreç görüyor.

Kaynak: Bloomberg HT