İktisat ve siyaset gündemi-11 Şubat 2021

İktisat ve siyaset gündemi-11 Şubat 2021

Şubat 11, 2021 0 Yazar: hanifinas

1- TBMM Lideri Mustafa Şentop, TBMM’nin açılışının 100. yıl dönümü aktiflikleri kapsamında Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanat Koleksiyonu “Füreya Koral Sergisi”nin açılışını gerçekleştirecek, Yargıtay Lideri Mehmet Akarca ve beraberindeki heyeti kabul edecek.

(TBMM/11.00/14.00)

2- Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, KKTC Başbakanı Ersan Saner’i ziyaret edecek, baş başa görüşmenin akabinde heyetler ortası görüşme, çeşitli mutabakatların imza merasimi ve basın açıklaması yapılacak.

(Lefkoşa)

3- CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Bolu Belediyesini ziyaret edecek, esnaf ziyaretinde bulunacak, Belediye Kültür Merkezi’nde kanaat liderleriyle bir ortaya gelecek.

(Bolu/11.30/12.00/14.00)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Aile, Çalışma ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Bilim Merkezinde düzenlenecek “Bilimde Bayan ve Kız Çocukları Günü Programı”na katılacak, fabrika ziyaretlerinde bulunacak. Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Vakfını, Valiliği, Büyükşehir Belediye Başkanlığını ve AK Parti Vilayet Başkanlığını da ziyaret edecek Selçuk, STK temsilcileriyle bir ortaya gelecek.

(Konya/09.30-20.30)

2- Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Cizre’de İçkale’yi ve Dengbej Konutu’nu ziyaret edecek, Kızılay Cizre İstekli Merkezi açılışına katılacak. Kırmızı Medrese’de ve Şırnak Kültür Merkezi’nde incelemede bulunacak Ersoy, Valiliği, Gezici Kütüphane’yi, Çanakkale Tırı’nı, Belediye Başkanlığını, AK Parti Vilayet Başkanlığını ve Şırnak Zin Çocukevi’ni ziyaret edecek.

(Şırnak/11.00-15.45)

3- AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, çevrim içi olarak gerçekleştirilecek “Türkiye-Azerbaycan Kardeşliği; Karabağ Savaşı Sonrası Bölgesel Ekonomik İş Birliği Fırsatları” bahisli konferansa katılacak.

(İstanbul/14.00)

4- TBMM Genel Konseyinde, Meclis Araştırma Kurulu raporları ile Kamu Denetçiliği Kurumu raporları görüşülecek.

(TBMM/14.00)

İKTİSAT

1- Güç ve Olağan Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, görüntü konferans sistemiyle Güney Gaz Koridoru İstişare Kurulu 7. Bakanlar Toplantısı’na iştirak edecek.

(Ankara/15.00)

2- Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Türkiye’nin Arabası Teşebbüs Kümesi (TOGG) – Meteoroloji Genel Müdürlüğü Protokol İmza Merasimi’ne katılacak.

(Kocaeli/11.00)

3- Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Şanlıurfa Valiliğini ziyaret edip basın açıklaması yapacak, Valilikte esnaf ve sanatkarlarla buluşacak, esnaf ziyaretleri gerçekleştirecek.

(Şanlıurfa/12.00/14.00/15.00)

4- Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, haftalık para ve banka istatistiklerini açıklayacak.

(Ankara/14.30)

5- TÜİK, Aralık 2020 devri kümes hayvancılığı, süt ve süt eserleri üretimi istatistiklerini açıklayacak.

(Ankara/10.00)

DÜNYA DİPLOMASİ

1- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, resmi ziyaret için gittiği Katar’da çeşitli temaslarda bulunacak, mevkidaşı Muhammed bin Abdurrahman Al Sani ile ortak basın toplantısı düzenleyecek.

(Doha)

ŞİMDİKİ

1- YÖK Lideri Yekta Saraç, “YÖK Akademik Kariyer-Liyakat Platformu”nun hizmete açılması hasebiyle YÖK Başkanlığında düzenlenecek merasime katılacak.

(Ankara/12.00)

2- Dünya genelinde Kovid-19’a ait gelişmeler takip ediliyor.

Kaynak: Bloomberg HT