Musk’tan Tesla’da Bitcoin’e özel yeni unvan

Musk’tan Tesla’da Bitcoin’e özel yeni unvan

Nisan 2, 2021 0 Yazar: hanifinas

Tesla’nın ABD’deki piyasa regülatörü SEC’e yaptığı bildiride, Elon Musk’ın unvanına ‘Tesla’nın Tekno Kralı’ (Technoking of Tesla) eklenirken şirketin CFO’su Zach Kirkhorn’un unvanlarında biriyse ‘Koinlerin Efendisi’ (Master of Coins) oldu.

Şirket yapılan değişikliklere rağmen Elon Musk’ın CEO’luk görevini ve Zach Kirkhorn’un CFO’luk görevini sürdüreceğini belirtti.

Tesla’nın bilançosuna 1,5 milyar dolar değerinde Bitcoin ekleyen Elon Musk, kripto paraya olan kurumsal ilginin de fitilini ateşlemişti.

Musk sonrasında Goldman Sachs, kurumlardan gelen talep üzerine kripto para birimini yeniden kuracağını açıklarken, petrol milyarderi Kjell Inge Rokke de Seetee isimli yeni bir girişimle Bitcoin ve diğer kripto paralara yatırım yapacağını duyurmuştu.

Dünyanın en zengin üçüncü insanı, Microsoft’un patronu Bill Gates Bitcoin taraftarı olmadığını belirterek, “”Elon’ın çok parası var ve çok yönlü biri. Onun Bitcoinlerinin aşağı ya da yukarı gitmesi beni endişelendirmiyor. Eğer Elon’dan daha az paranız varsa, dikkatli olmalısınız.” demişti.Kaynak :
www.bloomberght.com