Nevzat Aydın: Yeni teşebbüslere 12-13 milyon dolar yatırım yapacağız

Nevzat Aydın: Yeni teşebbüslere 12-13 milyon dolar yatırım yapacağız

Şubat 15, 2021 0 Yazar: hanifinas

Nevzat Aydın, Türkiye’deki girişimciliğin hangi tarafa evrildiği ve GEN Türkiye’nin bu kapsamda üstleneceği roller hakkında Bloomberg HT’nin sorularını yanıtladı.

Aydın, Türkiye’deki girişimcilere çeşitli takviye sistemleri için çalıştıklarını belirttiği konuşmasında, vizyon sahibi gençleri girişimciliğe yönlendirmemiz gerektiğinin altını çizdi.

Girişimcilik alanında, pazar yerleri, objelerin interneti, blockchain ve bulut teknolojisinin beğenilen olacağını söyleyen Aydın, yakın vakitte finansal teknoloji alanında ve ‘Banabi’ taşınabilir uygulaması üzerinden toplamda 12-13 milyon dolarlık bir yatırım yapacaklarını açıkladı. Banabi uygulamasında, “8 bin kişiyi geçtik, gayemiz 20 bine ulaşmak.” diyen Aydın, finansal teknoloji alanında öngörülen yatırımın 2. çeyrekte, ‘Banabi’ uygulaması üzerinden planlanan yatırımın ise 3. çeyrekte gerçekleşeceğini açıkladı.

Aydın girişimciliğin geleceği hakkında yaptığı değerlendirmede, teşebbüsçüler tarafından yeni toplumsal medya uygulamalarının üretileceğini ve yakın vakitte bilgiyi kullanmaya dönük teşebbüslerin artacağını söyledi.

Kaynak: Bloomberg HT