OYAK Yatırım’ın halka arzı onaylandı

OYAK Yatırım’ın halka arzı onaylandı

Haziran 1, 2021 0 Yazar: hanifinas

Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvurusu onaylanan OYAK Yatırım Menkul Değerler AŞ’nin (OYAK Yatırım) halka arzı, sabit fiyatla talep toplama yöntemiyle 2-3-4 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek

OYAK Yatırım’dan yapılan açıklamaya göre, 1 TL nominal değerli hisse için 18,65 TL fiyattan talep toplanacak olan halka arzda, sermaye artırımı ve ortak satışı yoluyla toplam 28,2 milyon TL nominal değerli payın satılması planlanıyor.

Fazla talep gelmesi halinde OYAK’ın sahip olduğu 4,7 milyon TL nominal değerli payların da ek satış kapsamında halka arza konu edilmesiyle birlikte halka arzın toplam büyüklüğünün 32,9 milyon TL’ye ulaşması bekleniyor.

Sermaye piyasalarında 40 yıla yakın önemli bilgi birikimi ve tecrübeye sahip olan OYAK Yatırım, son yıllarda hızlı bir büyüme trendi yakalayarak son 4 yılda karını 8 katına çıkartarak, 2020 yılında 141 milyon TL net kara ulaştı.

OYAK Yatırım, yüzde 100’üne sahip olduğu OYAK Portföy Yönetimi AŞ ve OYAK Grup Sigorta ve Reasürans Brokerliği AŞ ile payları Borsada işlem gören OYAK Yatırım Ortaklığı AŞ de dahil olmak üzere üç iştiraki ile yatırımcısına önemli bir getiri potansiyeli sunuyor.

OYAK Grubu Şirketleri bünyesinde bulunan OYAK Yatırım Menkul Değerler AŞ’nin halka arzı için SPK’ya yapılan başvuru onaylandı.

OYAK Yatırım hisselerinin halka arzı, 2-3-4 Haziran tarihleri arasında sabit fiyatla talep toplama yöntemiyle gerçekleşecek. Şirketin çıkarılmış sermayesinin 88 milyon 330 bin TL’den 94 milyon TL’ye artırılması nedeniyle ihraç edilecek 5 milyon 670 bin TL nominal değerli paylar ile mevcut pay sahibi OYAK’ın 22 milyon 530 bin TL nominal değerli payları halka arz edilecek.Kaynak :
www.bloomberght.com