Siniora Food’un Trakya Et’i devralmasına Rekabet müsaadesi

Siniora Food’un Trakya Et’i devralmasına Rekabet müsaadesi

Şubat 16, 2021 0 Yazar: hanifinas

Rekabet Konseyi, birtakım şirketlerin devralma süreçlerine müsaade verdi.

Rekabet Kurumu’nun internet sitesinde yayımlanan Şura kararlarına nazaran, Trakya Et ve Süt Eserleri Sanayi ve Ticaret AŞ’nin tek denetiminin Siniora Food Industries Company tarafından devralınması süreci onaylandı.

Ege-Tav Ege Tarım Hayvancılık Yatırım Ticaret ve Sanayi AŞ’nin tek denetiminin NH Food Ltd. tarafından devralınması süreci uygun görüldü.

Louis Dreyfus Commodities and Energy Holdings NV’nin denetimindeki Louis Dreyfus Company BV’nin ortak denetiminin Abu Dhabi Developmental Holding Company PJSC tarafından devralınması süreci onaylandı.

KAZ Minerals plc’nin ortak denetiminin Vladimir KIM ve Oleg NOVACHUK tarafından devralınması sürecine müsaade verilmesi kararlaştırıldı.

DSM Niaga, DSM Additive Manufacturing ve DSM Advanced Solar’ın kaplama faaliyetleri dahil olmak üzere, KONINKLIJKE DSM NV’nin Reçineler ve İşlevsel Gereçler iş kolunun tek denetiminin Covestro AG tarafından devralınması sürecine müsaade verildi.

Calisen plc’nin ortak denetiminin BlackRock Alternatives Management, LLC, Ninteenth Investment Company LLC ve The Goldman Sachs Group Inc tarafından dolaylı olarak devralınması süreci onaylandı.

Aegon Hungary Holding BV, Aegon Hungary Holding II BV, Aegon Poland/Romania Holding BV ve Aegon Turkey Holding BV’nin tek denetiminin Vienna Insurance Group AG Wiener Versicherung Gruppe tarafından devralınması süreci uygun görüldü.

Kaynak: Bloomberg HT