“Tesla’nın Bitcoin kararını öbür şirketler de izleyecek”

“Tesla’nın Bitcoin kararını öbür şirketler de izleyecek”

Şubat 9, 2021 0 Yazar: hanifinas

Galaxy Digital Kripto Para Kurucusu Michael Novogratz, daha fazla şirketin müşterilerine Bitcoin ile ödeme imkânı sağlaması halinde yıl sonunda Bitcoin’in 100 bin dolar olacağını öngördü.

Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık Bitcoin yatırımından sonra kripto paranın pahası 48 bin dolar düzeyini aşarak tüm vakitlerin en yüksek düzeyine ulaştı. Tesla tıpkı vakitte müşterilerine Bitcoin ile otomobil satın alma imkânı sağlayacaklarını söyledi.

Novogratz Bloomberg’e verdiği röportajda, “Amerika’daki her şirketin tıpkı şeyi yapacağını göreceksiniz.” sözlerini kullandı. Şirketler bilançolarına Bitcoin eklerken Miami de bilançosuna kripto parayı eklemeyi düşünüyor.

Tesla’nın CEO’su Elon Musk’ın bir dahi olduğunu ve insanları dinleyerek yeni kuşağın ilgi alanlarına yöneldiğini belirten Novogratz, “Bitcoin, Tesla, güneş gücü paylarını birbirine bağlayan tek şey Z nesline yatırım yapmaları.” diye ekledi.

MicroStrategy Kurucusu Michael Saylor, Fed’in izlediği genişlemeci para siyasetinin kripto paraya yatırım yapmasında rol oynadığını söylemişti.

Ama Bitcoin’deki volatilite yüzünden riskten kaçınan CFO’ların şirketin hazinesine kripto parayı eklemesi sıkıntı gözüküyor.

Novogratz son olarak, “Şu an dünyadaki en güçlü adam en büyük kıssalardan birini yazıyor. Başka CFO ve CEO’lar ise ‘Biz ne yapmalıyız?’ diyor.” tabirlerini kullandı.

Kaynak: Bloomberg HT