6 teknik analistten Bitcoin yorumu

6 teknik analistten Bitcoin yorumu

Mayıs 31, 2021 0 Yazar: hanifinas

Wall Street’teki kripto takipçilerine göre, Bitcoin geçen seneki yükselişinden sonraki en büyük satış dalgasını yaşıyor.

Evercore ISI’den Rich Ross Bitcoin fiyatının 200 günlük hareketli ortalamasına doğru çekildiğini belirterek kripto paranın yeniden 40 bin dolar civarına taşıyacağını söylüyor.

Diğer takipçiler ise Elon Musk’ın spekülatif paylaşımlarıyla geleneksel yatırımcıların ikinci planda kaldığını vurgluyor. Buna ek olarak altının kripto para piyasalarından çıkışlara neden olduğu da düşünülüyor.

“Fiyatların ivmesi şu an kararlı bir şekilde düşüşe doğru evriliyor” diyen Capital Advisors CEO’su Michael Purves, geçen ay Bitcoin’in düşeceğini tahmin etmişti. Bitcoin için bir diğer önemli seviyenin 42 bin dolar olduğunu söyleyen Purves, Ocak ayındaki rallinin neredeyse bu seviyelerden başladığına işaret etti.

Purves, Bitcoin fiyatının bu seviyenin altına inmesiyle daha fazla kaybın yaşanacağını fakat üzerinde kalırsa da destek bularak yeni bir ralliye başlayabileceğini söyledi.

Wave Financial Kıdemli Trader’ı Justin Chuh, “Fiyatlardaki geri çekilme mecburi bir şeydi. Bu sağlıklı birşey ama hepimizin bunun hiç yaşanmamış olmasını dilediğinden eminim” dedi.

Fundstrat Global Advisors stratejisti David Grider ise kısa vadeli kazancın ve kriptodaki boğa piyasalarında böyle düzeltmelerin normal olmasını da içeren 9 sebepten ötürü fiyatların yeniden yükseleceğini düşünüyor.


Geleceği bilmiyoruz ama şu an dibe yakınız ve yatırımcıların bu noktadan panik satışı yapmasını istemiyoruz

David Grider

Kurumsal yatırımcılar için dijital varlık platformu yöneten Anchorage Digital Bank Başkanı Diogo Monica ise müşterilerinin kripto varlıklarını artırdığını ya da koruduğunu belirterek, “Müşteriler bunun iyi bir giriş noktası olduğunu düşünüyor” dedi.

Blokzincir ağırlıklı bir fon olan Amplify Transformational Data Sharing ETF’ini takip eden SentimentTrader’dan Dean Christians ise 48 bin 750 dolar sınırını yakından takip edeceğinin altını çizerek “Eğer Bitcoin o seviyenin üzerine çıkmayı başaramazsa… Bir köşeye yazın” dedi.Kaynak :
www.bloomberght.com