Bitcoin için 146 bin dolar kestirim yapan kuruma nazaran ralli sürdürülebilir değil

Bitcoin için 146 bin dolar kestirim yapan kuruma nazaran ralli sürdürülebilir değil

Şubat 17, 2021 0 Yazar: hanifinas

JP Morgan, Bitcoin rallisinin berbat sonuçlanmaması için kripto paranın oynaklığının azalması gerektiğini söyledi.

JP Morgan stratejistlerinin yayımladığı nota nazaran, fiyat dalgalanmaları azalmazsa en büyük kripto paranın şu anki fiyatlardan süreç görmeye devam etmesi sürdürülemez.

JP Morgan, Bitcoin’in piyasa bedelinin son 5 ayda 700 milyar dolar artış gösterdiğini lakin bunun yalnızca 11 milyar dolarlık kısmının kurumsal yatırımcılardan geldiğini vurguladı.

Sonlu arz ve ferdî talebin fiyatları yeniden de üst itebileceğini belirten stratejistler, “Ocak ayından bu yana yaşanan yükselişler daha çok spekülatif akımlardan daha çok etkilendi.” dedi.

Galaxy Digital Kripto Para Kurucusu Michael Novogratz ise daha fazla şirketin müşterilerine Bitcoin ile ödeme imkânı sağlaması halinde yıl sonunda Bitcoin’in 100 bin dolar olacağını öngörmüştü.

Novogratz Bloomberg’e verdiği röportajda, “Amerika’daki her şirketin tıpkı şeyi yapacağını göreceksiniz.” tabirlerini kullanmıştı.

MicroStrategy Kurucusu Michael Saylor, Fed’in izlediği genişlemeci para siyasetinin kripto paraya yatırım yapmasında rol oynadığını söylemişti ama Bitcoin’deki volatilite yüzünden riskten kaçınan CFO’ların şirketin hazinesine kripto parayı eklemesi sıkıntı gözüküyor.

Kaynak: Bloomberg HT