Hangi Bankadan Kredi Çekmek Daha Avantajlı?

Hangi Bankadan Kredi Çekmek Daha Avantajlı?

Ocak 8, 2021 0 Yazar: hanifinas

Hangi Bankadan Kredi Çekmek Daha Avantajlı

Hangi  bankadan kredi çekmek daha avantajlı sizler için biraz araştıralım. Günümüzde milyonlarca insan bankalardan krediler çekmekte. Üniversiteye giden bir öğrenci de kredi çekiyor, herhangi bir iş yerinde çalışan da kredi çekiyor ya da ticaret amaçlı çok büyük firmalar ve iş adamları da kredi çekiyor.

İnsanların bazı isteklerini gerçekleştirmeleri için kredi çekmeleri mecbur kılınıyor. Ev almak isteyen biri ortalama bir ücretle çalışırken para biriktirerek ev alamıyor. Bu yüzden mecburen kredi çekerek evini alıyor. Ya da günümüzde belli bir ücretle çalışan insanların ihtiyaçlarını karşılamaları için kredi çekmeleri gerekiyor.

 hangi bankadan kredi çekmek daha avantajlı

Kredi Çekerken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Öncelikle ne kredisi çekeceğimiz önemli. Çünkü bankaların kredi faiz oranları farklılık gösteriyor. İhtiyaç kredisi faiz oranı bir bankada uygunken taşıt kredisi faiz oranı başka bir bankada daha uygun olabiliyor. İhtiyaç kredisi, konut kredisi ya da taşıt kredisi çekecekler için şu an en uygun faiz oranları devlet bankası olan Vakıfbank olarak görülüyor.

Tabi bazı bankaların sizden istedikleri evraklar, ya da findeks kredi notu ölçüsü farklı oluyor. Bazı bankalar daha uyguna kredi verirken findeks kredi notunuz o bankadan kredi çekmenize yeterli gelmeyebilir. Başka bir bankanın faiz oranları daha yüksekken findeks kredi notunuz o banka için uygun olabiliyor.

En Kolay Hangi Banka Kredi Veriyor

Kredi notu düşük olanlara ( kırmızı çizgi yoksa ) bazı bankalar diğerlerine göre daha kolay kredi veriyor. Bu anlamda devlet bankası olan Vakıfbank ve özel banka olan Denizbank diğerlerine göre daha kolay kredi veriyor. Bunlar dışında İNG bank, Şekerbank da kredi çekme konusunda kolaylık sağlıyor.

Akbank, Garanti Bankası, İş Bankası gibi bankalar biraz daha zor şartlarda kredi veriyor. Hangi bankadan kredi çekmek daha avantajlı derseniz, eğer kredi çekmek için tüm şartları yerine getiriyor iseniz Vakıfbank ve TEB Bankası diğerlerine göre daha uygun faiz oranları veriyor. Ama tüm şartları yerine getiremiyorsanız ya da puanınız düşükse yine Vakıfbank veya Denizbank’tan kredi kullanabilirsiniz.

 hangi bankadan kredi çekmek daha avantajlı