Hangi Banka’dan Kredi Kartı Almak Daha Kazançlı

Hangi Banka’dan Kredi Kartı Almak Daha Kazançlı

Ocak 8, 2021 0 Yazar: hanifinas

Bankacılık sisteminde bulunan tüm bankalar müşterilerine kredi kartı gibi bir ürün sunmaktadır. Kredi kartı bir müşterinin ay içinde yapacağı alışverişleri, bir sonraki ayda ödemesini sağlamaktadır. Tüketici açısından çok avantajlı bir ürün olan kredi kartları, Türkiye’de günümüzde 15 milyonu aşkın kişi tarafından kullanılmaktadır.

Bankalar belli bir limit dahilinde müşterilerine kredi kartı ürününü sunmaktadır. Bu limit ise kişinin kredi notu ile düzenli gelirine göre belirlenmektedir. Öğrencilere ağırlık olarak 1000 TL limitli bir kredi kartı veren bankalar, çalışan kişiler ise minimum 3000 TL limitli kredi kartı sunmaktadır.

Kart borçlarını her ay düzenli olarak ödeyen kişilerin limitlerini belli zaman dilimlerinde artırabilen bankalar, müşterileri kredi kartlarıyla alakalı farklı avantajlar da sunmaktadır. Örneğin belirli alışveriş kotalarına ulaşan kişilere ek puan sağlayan bankalar, bu sayede müşterilerinin sadakatlerini de sağlayabilmektedir. Gelin detaylı olarak hangi bankaların kredi kartları konusunda daha avantajlı olduğunu inceleyelim.

hangi banka'dan kredi kartı almak daha kazançlı

Hangi kredi kartı daha vantajlıdır?

Her kredi kartının kendine göre avantajları bulunmaktadır. BDDK mevzuatına göre her bankanın kredi kartlarının nakit faiz, gecikme faiz ve alışveriş faiz oranları eşittir. Ancak bankaların verdiği ek puan avantajları ve yıllık kart ücretleri ise bankadan bankaya değişim gösterebilmektedir.

İş Bankası Maximum Aidatsız kredi kartı, HSBC Concept kredi kartı, QNB Finansbank Enpara.com Kredi Kartı, Ziraat Bankası Combo kredi kartı ve QNB Finansbank Fix kredi kartında yıllık kart ücreti ödenmemektedir.

Ziraat Bankası Maximum kredi kartında 29 TL’lik yıllık kart ücreti ödenirken, Halkbank Paraf kredi kartında ise 39 TL yıllık kart ücreti ödenmektedir. Bu kartlar bankacılık sistemi içindeki en düşük yıllık kart ücretine sahip olan kredi kartlarıdır.

İş Bankası Maximum Aidatsız kredi kartı müşterinin yaptığı her 1000 TL’lik alışverişe 20 TL ek puan tanımlarken, Ziraat Bankası Combo kart ise her 1000 TL’lik alışverişe 10 TL ek puan tanımlamaktadır. QNB Finansbank Fix kredi kartında ise her 1000 TL’ye 1 TL ek puan verilmektedir.

Hem yıllık kart ücreti hem de ek puan avantajı incelendiğinde en avantajlı kredi kartlarının İş Bankası Maximum Aidatsız kredi kartı ile Ziraat Bankası Combo kredi kartı olduğu görülmektedir.

hangi banka'dan kredi kartı almak daha kazançlı