Naturel Güç’te üst seviye misyon değişimi

Naturel Güç’te üst seviye misyon değişimi

Şubat 16, 2021 0 Yazar: hanifinas

2007 ile 2019 yıllarında Kuveyttürk İştirak Bankasında vazife alan Ragıp Ali Kılıç, 2007 yılında bankanın “ilk yönetici adayı” programıyla başlayıp, sırasıyla Mali Analiz, Krediler, Stratejik Planlama ve Kurumsal Performans İdaresi, Yatırım Bankacılığı ve son olarak Proje ve Yapılandırılmış Finansman ünitelerinde çalıştı.

Gerçekleştirdiği başarılı sukuk ihraçları ve sendikasyon kredileri sonucunda Yatırım Bankacılığı Müdürü olan Kılınç, ardından Proje ve Yapılandırılmış Finansman Müdürlüğü’nü kurmuş ve departman müdürü olarak bu alanda da toplam yatırım fiyatı 10 milyar USD üzerinde olan altyapı (otoyol, köprü, kent hastanesi vb) finansmanlarında memleketler arası bankalar ile birlikte etkin rol aldı.

Bununla birlikte 700 MW üzerinde heyeti güce sahip güneş gücü, 500 MW üzerinde rüzgar gücü ve hidro elektrik santrallerinin finansmanını gerçekleştirmiştir.

12 yıllık bankacılık tecrübesinden sonra, EY Türkiye Sermaye ve Borç Danışmanlığı Servisine Yönetici olarak transfer olan Kılıç, burada da büyüklükleri 50-250 milyon USD ortasında değişen yenilenebilir güç santrallerinin finansmanına aracılık faaliyetlerinden, yatırım meblağı 2 milyar USD olan petrokimya tesisine finansman bulunması noktasında faal rol almıştır.

Bunun dışında Türkiye’nin farklı bölgelerindeki kamu özel işbirliği halinde dizayn edilen kent hastanesi projelerinin finansal tekrar yapılandırma süreçlerini proje yöneticisi olarak başarılı bir formda yönetmiş ve kapatmıştır.

Kaynak: Bloomberg HT