“Teknosa’nın Sabancı içinde kalıcı bir yeri var”

“Teknosa’nın Sabancı içinde kalıcı bir yeri var”

Şubat 17, 2021 0 Yazar: hanifinas

Teknosa’nın 2020 yılı kıymetlendirme toplantısında Teknosa’nın Sabancı Holding içindeki pozisyonu ve yeni kuşak yatırımlarla ilgili iki bildiri dikkat çekti.

Teknosa İdare Konseyi Lideri ve Sabancı Kümesi CFO’su Barış Oran, Teknosa’nın satış planlarına yönelik bir soru üzerine, şirketin Sabancı Topluluğu içinde kalıcı bir yeri olduğunu söyledi.

Basın toplantısında konuşan Teknosa CEO’su Bülent Gürcan ise bu yıl Enerjisa ile birlikte Adana’da bir güneş gücü santrali kuracaklarını bildirdi

Oran Teknosa için 2021 yılının rekor yatırım yılı olacağını belirtti. Oran, “Şirketimizi bu yıl yeni yatırımlarla daha da güçlendireceğiz. 2021 yılında geçen yılın 2 katından fazla, 80 milyon TL’lik bir yatırım öngörüyoruz. Teknosa hem yatırımlarına ivme kazandıracak hem de yeni büyüme alanlarını daha yakından takip edecek. Stratejik yol haritamızda birçok kıymetli bahis başlığımız mevcut. Geçtiğimiz yıl çok süratli bir formda büyüyen e-ticareti çok kanallı tecrübenin odak noktası yapmak istiyoruz. Başarılı bir halde harmanladığımız fizikî ve online tecrübeleri geliştirmeyi, mağaza dijital yetkinliklerini ve bilgi analitiği kabiliyetlerini artırmayı hedefliyoruz.” sözlerini kullandı.

Teknosa Genel Müdürü Bülent Gürcan da pandemi sürecinde dataya dayalı ve omnichannel iş modeli sayesinde müşterilere süratli biçimde erişme, değişen beklenti ve gereksinimlerine uygun hizmeti anında sunma konusunda muvaffakiyet sağladıklarını vurguladı.

Şirket 2020 yılında kâra geçti. 2020 yılında şirket 5,6 milyar TL ciroya ve 85,3 milyon TL net kâra ulaştı.

Kaynak: Bloomberg HT